Szkolenia z pierwszej
pomocy  dla klinik i gabinetów medycznych

Pragniesz zapewnić maksymalne bezpieczeństwo swoich klientów w Twoim gabinecie / klinice? Proponujemy szkolenia z pierwszej pomocy, które zostaną dostosowane do Twojej branży. Razem przeanalizujemy potencjalne zagrożenia, wskazując profesjonalne ścieżki reakcji. Pozwoli to Tobie i Twojemu personelowi sprawnie reagować w sytuacjach nagłych zdarzeń zdrowotnych. Udział w tym szkoleniu umożliwi Tobie oraz Twojemu zespołowi zapewnienie sprawnego wsparcia osobom nagle zachorującym lub doznającym obrażeń czy uczuleń, co z kolei podniesie zaufanie Twoich klientów. Niezwykle ważne szkolenie to klucz do zapewnienia profesjonalnej i odpowiedzialnej opieki w każdym możliwym scenariuszu.

Dlaczego warto?

Realne zagrożenia

Realne zagrożenia

Skupiamy się na praktycznych umiejętnościach, które są niezbędne w udzielaniu pierwszej pomocy w gabinetach medycznych. Poprzez interaktywne zajęcia i realizację różnorodnych scenariuszy, uczymy Was, jak rozpoznawać sytuacje awaryjne, jak skoordynować działania zespołu oraz jak podejść do udzielania niezbędnej pomocy.

Gabinety i kliniki medyczne

Gabinety i kliniki medyczne

Szkolenia obejmują naukę rozpoznawania objawów i postępowania w przypadku anafilaksji oraz techniki zdejmowania pacjenta z urządzeń medycznych, co stanowi istotną część przygotowania personelu do różnorodnych sytuacji alarmowych w placówkach medycznych.

Jeden dzień

Jeden dzień

Wystarczy 6-8 godzin szkoleniowych, abyś nauczył się pomagać.

Dyplom

Dyplom

Po kursie otrzymasz dyplom potwierdzający ukończenie szkolenia pierwszej pomocy.

Zobacz certyfikat
Mała grupa

Mała grupa

Dzięki małym grupom i intensywnemu podejściu do szkolenia, personel placówki medycznej może lepiej zrozumieć i przyswoić praktyczne aspekty udzielania pierwszej pomocy, co w konsekwencji przyczynia się do zwiększenia poziomu zaangażowania i gotowości zespołu do reagowania w sytuacjach nagłych.

Sprzęt

Sprzęt

Zapewniamy fantomy, defibrylatory i inne sprzęty do ćwiczeń dla każdego pracownika. Każdy pracownik otrzymuje skrypt i brelok ratowniczy.

Plan szkolenia

Sprawdź ramowy plan szkolenia dla firm

Zobacz plan
Kursy prowadzimy również w języku angielskim

Przed każdym szkoleniem przygotowujemy się ze słownictwa panującego w danej firmie. Dzięki temu potrafimy swobodnie rozmawiać o zagrożeniach np. chemicznych lub fizycznych związanych z danym obszarem pracy.

Do you hear me?

W jaki sposób MY prowadzimy szkolenia z pierwszej pomocy dla firm?

1

Ćwiczymy

Podczas kompetentnie prowadzonego szkolenia z pierwszej pomocy, skierowanego do pracowników firm, nauczysz się kluczowych zasad udzielania ratującej życie pierwszej pomocy. Twoja wiedza będzie pogłębiana dzięki praktycznym ćwiczeniom, które są najbardziej efektywną metodą nauki w tej dziedzinie. W ten sposób, w trakcie angażującego i rzetelnie przygotowanego kursu, przekonasz się bezpośrednio, że szeroko pojęta pierwsza pomoc wcale nie jest tak trudna, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Podejście do tematu stanie się dla Ciebie zdecydowanie prostsze, a uzyskane kompetencje będą nieocenione w przyszłości.

2

Uświadamiamy

Udzielanie pierwszej pomocy to niezmiernie istotna umiejętność, której zawdzięczać możemy ratowanie czyjegoś życia w kluczowych chwilach. To także działanie, które wymaga zarówno teoretycznej wiedzy, jak i praktycznych umiejętności. Właśnie dlatego warto uczestniczyć w specjalistycznych szkoleniach z tego zakresu, o czym na pewno przekonasz się, biorąc w nich udział. Podczas takich warsztatów, wraz z wykwalifikowanym instruktorem, masz możliwość przeanalizowania różnych scenariuszy, które mogą mieć miejsce w rzeczywistości, a także nauczyć się poprawnie na nie reagować.

3

Upraszczamy

Niezmiernie kluczowe jest, aby podczas niesienia pomocy innym nie znaleźć się samemu w sytuacji zagrożenia zdrowia czy życia. Przy wypadkach, które nieoczekiwanie stają się częścią naszej codzienności, niestety bardzo łatwo o nieuwagę, która może przynieść nam, jako pomagającym, poważne konsekwencje. Właśnie dlatego staramy się przekazać wiedzę na temat pierwszej pomocy w możliwie najprostszy sposób. Pragniemy, aby umiejętność jej udzielania stała się dla Ciebie drugą naturą, abyś wykonywał odpowiednie czynności niejako odruchowo.

Gdybym kiedyś miał kogoś zatrudnić to właśnie ich. Gdybym potrzebował pomocy chciałbym, aby to oni mi jej udzielili.
Eryk Matuszkiewicz
Lekarz medycyny, specjalista w dziedzinie toksykologii i interny
Eryk Matuszkiewicz
Lekarz medycyny, specjalista w dziedzinie toksykologii i interny
Profesjonalizm, ogromna wiedza i doświadczenie zawodowe, a jednocześnie szacunek do drugiego człowieka.
Aleksandra Wielik Nowak
Specjalista z zakresu pielęgniarstwa ratunkowego. Konsultant wojewódzki z zakresu ratownictwa medycznego w latach 2011-2016
Aleksandra Wielik Nowak
Specjalista z zakresu pielęgniarstwa ratunkowego. Konsultant wojewódzki z zakresu ratownictwa medycznego w latach 2011-2016
Profesjonaliści, fachowcy! Widząc taki skład na dyżurze wiem, że dokonają wszelkich starań żeby pomóc pacjentowi.
Jakub Wakuluk
Koordynator SDM nr 2 w Poznaniu, główny dyspozytor, ratownik Medyczny ZRM, asystent w Zakładzie Dydaktyki Anestezjologii i Intensywnej Terapii UMP
Pytania? Sugestie?