Pierwsza pomoc dla firm – kurs

Chcesz przeprowadzić pracownikom szkolenia z pierwszej pomocy? Dopasujemy przebieg kursu do konkretnych potrzeb instytucji lub dla Twojej firmy. Sprawdzimy potencjalne zagrożenia w miejscu pracy i za pomocą kilku kroków pokażemy, jak na nie zareagować. Pierwsza pomoc dla firm to działanie, którego nauczymy Cię podczas szkolenia. Umiejętności nabyte podczas kursu umożliwią oraz ułatwią uratowanie osoby, która nagle zachorowała lub odniosła w wyniku pracy ciężkie obrażenia. Szkolenie z pierwszej pomocy dla wszystkich pracowników w firmie jest więc koniecznością, zadbaj o to by Twoja kadra była przygotowana na każdą ewentualność!

Dlaczego warto?

Realne zagrożenia

Realne zagrożenia

W ramach szkolenia z pierwszej pomocy dla firm analizujemy potencjalne zagrożenia dla zdrowia w siedzibie firmy.

Również dla dużych

Również dla dużych

Kursy pierwszej pomocy przeznaczone są zarówno dla małych, jak i dużych firm. Robimy to sprawnie (w 1-2 dni), a także w niewielkich grupach (4-10 osób).

Jeden dzień

Jeden dzień

Wystarczy 4-8 godzin szkoleniowych, abyś nauczył się pomagać.

Dyplom

Dyplom

Po kursie otrzymasz dyplom potwierdzający ukończenie szkolenia pierwszej pomocy.

Zobacz certyfikat
Mała grupa

Mała grupa

Szkolenie z pierwszej pomocy w firmie odbywa się w małej grupie, dzięki czemu łatwiej się zintegrować, a każdy pracownik ma szansę na sprawdzenie swoich umiejętności.

Sprzęt

Sprzęt

Zapewniamy fantomy, defibrylatory i inne sprzęty do ćwiczeń dla każdego pracownika.

Plan szkolenia

Sprawdź ramowy plan szkolenia dla firm

Zobacz plan
Kursy prowadzimy również w języku angielskim

Przed każdym szkoleniem przygotowujemy się ze słownictwa panującego w danej firmie. Dzięki temu potrafimy swobodnie rozmawiać o zagrożeniach np. chemicznych lub fizycznych związanych z danym obszarem pracy.

Do you hear me?

W jaki sposób MY prowadzimy szkolenia z pierwszej pomocy dla firm?

1

Ćwiczymy

Podczas kompetentnie prowadzonego szkolenia z pierwszej pomocy, skierowanego do pracowników firm, nauczysz się kluczowych zasad udzielania ratującej życie pierwszej pomocy. Twoja wiedza będzie pogłębiana dzięki praktycznym ćwiczeniom, które są najbardziej efektywną metodą nauki w tej dziedzinie. W ten sposób, w trakcie angażującego i rzetelnie przygotowanego kursu, przekonasz się bezpośrednio, że szeroko pojęta pierwsza pomoc wcale nie jest tak trudna, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Podejście do tematu stanie się dla Ciebie zdecydowanie prostsze, a uzyskane kompetencje będą nieocenione w przyszłości.

2

Uświadamiamy

Udzielanie pierwszej pomocy to niezmiernie istotna umiejętność, której zawdzięczać możemy ratowanie czyjegoś życia w kluczowych chwilach. To także działanie, które wymaga zarówno teoretycznej wiedzy, jak i praktycznych umiejętności. Właśnie dlatego warto uczestniczyć w specjalistycznych szkoleniach z tego zakresu, o czym na pewno przekonasz się, biorąc w nich udział. Podczas takich warsztatów, wraz z wykwalifikowanym instruktorem, masz możliwość przeanalizowania różnych scenariuszy, które mogą mieć miejsce w rzeczywistości, a także nauczyć się poprawnie na nie reagować.

3

Upraszczamy

Niezmiernie kluczowe jest, aby podczas niesienia pomocy innym nie znaleźć się samemu w sytuacji zagrożenia zdrowia czy życia. Przy wypadkach, które nieoczekiwanie stają się częścią naszej codzienności, niestety bardzo łatwo o nieuwagę, która może przynieść nam, jako pomagającym, poważne konsekwencje. Właśnie dlatego staramy się przekazać wiedzę na temat pierwszej pomocy w możliwie najprostszy sposób. Pragniemy, aby umiejętność jej udzielania stała się dla Ciebie drugą naturą, abyś wykonywał odpowiednie czynności niejako odruchowo.

Gdybym kiedyś miał kogoś zatrudnić to właśnie ich. Gdybym potrzebował pomocy chciałbym, aby to oni mi jej udzielili.
Eryk Matuszkiewicz
Lekarz medycyny, specjalista w dziedzinie toksykologii i interny
Eryk Matuszkiewicz
Lekarz medycyny, specjalista w dziedzinie toksykologii i interny
Profesjonalizm, ogromna wiedza i doświadczenie zawodowe, a jednocześnie szacunek do drugiego człowieka.
Aleksandra Wielik Nowak
Specjalista z zakresu pielęgniarstwa ratunkowego. Konsultant wojewódzki z zakresu ratownictwa medycznego w latach 2011-2016
Aleksandra Wielik Nowak
Specjalista z zakresu pielęgniarstwa ratunkowego. Konsultant wojewódzki z zakresu ratownictwa medycznego w latach 2011-2016
Profesjonaliści, fachowcy! Widząc taki skład na dyżurze wiem, że dokonają wszelkich starań żeby pomóc pacjentowi.
Jakub Wakuluk
Koordynator SDM nr 2 w Poznaniu, główny dyspozytor, ratownik Medyczny ZRM, asystent w Zakładzie Dydaktyki Anestezjologii i Intensywnej Terapii UMP
Pytania? Sugestie?